Wizyta w Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie z FotoSpacery.pl

W Józefowie mieszkam już od ponad 20 lat ale jak się okazuje nawet po tym czasie można poznać coś nowego jeśli na spacer wybiera się z aparatem w dłoni, z FotoSpacery.pl i z grupą pasjonatów, która patrzy na świat przez obiektywu swoich aparatów. Zauważamy wtedy jakoś więcej i na wszystko patrzymy bardziej dokładnie. Po raz pierwszy miałam okazję odwiedzić Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie, mimo że znajduję się zaledwie kilka ulic od mojego domu. A poniżej znajdziecie kilka zdjęć , które dobrze oddają klimat tego miejsca

#mazowsze_nieoczywiste_Olympus_Epson#Olympus#Epson


Czytaj więcej

Fotografujemy architekturę – dom z oferty Elandom

Sesja domu na zlecenie Elandom. Jeśli potrzebujesz profesjonalnych zdjęć domu, mieszkania lub całej posiadłości zapraszamy do współpracy z nami. A jeśli chcesz kupić, sprzedać lub wynająć dom lub mieszkanie skontaktuj się z Elandom.

Oferujemy profesjonalne zdjęcia architektury o każdej porze roku.


Czytaj więcej

Fotospacer po Starej Papierni z Fotospacery.pl

Zgadzam się z tym, że Stara Papiernia to jedno z najbardziej fascynujących i pięknych w swojej zrujnowanej brzydocie miejsc, jakie znamy w Polsce. Spędziłam tam niedawno cztery godziny razem z grupą z FotoSpacery.pl ale wydaję, mi się, że mogłabym spędzić tam cały dzień i ciągle byłoby mi mało. Część tego czasu spędziliśmy na planie filmu Angela.A, skąd relację przedstawię niedługo. Dzisiaj zobaczcie, co przyciągnęło oko mojego obiektywu na zewnątrz kompleksu.

Odrobina historii

Trochę ciekawostek i historii Starej Papierni możecie poczytać w Przeglądzie Piaseckim.

„Po I wojnie światowej rozwój papierni został zahamowany. W dwudziestoleciu międzywojennym niczego nie wybudowano, z kolei zmodernizowano maszyny, zelektryfikowano zakład oraz wybudowano nową szerokotorową bocznicę do torów Warszawa – Radom, biegnących przez Piaseczno, ukończonych w 1934 roku. W czasie II wojny światowej fabryka prosperowała. Niemcy po wkroczeniu do Warszawy zniszczyli tutaj 5 tysięcy tomów z Biblioteki Sejmowej. Pod koniec wojny zdemontowali kilka urządzeń. (…) Mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków wpisał część zabudowań papierni dolnej do rejestru zabytków.”


Czytaj więcej

V Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej „Warsaw Baby Cup 2017”

V Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej „Warsaw Baby Cup 2017” organizowany przez Gimnastyka Artystyczna Warszawa-GWKS Ajsedora w obiektywie NowaczykFoto.pl. Zobaczcie jakie emocje udało nam się uchwycić podczas  kwietniowych, dwu-dniowych zawodów młodych gimnastyczek nie tylko z Polski ale również z Rosji, Białorusi, Litwy i Słowacji.


Czytaj więcej